Szkolenia indywidualne – Turystyka

Turystyka wysokogórska wiąże się z podejmowaniem niestandardowych wyzwań, pokonywaniem trudniejszych odcinków w dużej ekspozycji, niekiedy ubezpieczonych (via ferrata), innym razem z użyciem liny do asekuracji lotnej, a może i do zjazdu, planowaniem, przewidywaniem, nawigacją w terenie górskim itp. W sezonie zimowym dochodzą do tego dodatkowe wyzwania i konieczne umiejętności: chodzenie w rakach, prawidłowe użycie czekana, ocena ryzyka lawinowego, prowadzenie akcji ratunkowej w razie wypadku lawinowego…
Zakres i czas trwania szkolenia zależy od celów, jakie sobie stawiasz. W zależności od tego szkolenie indywidualne może trwać jeden, kilka lub kilkanaście dni podzielonych na etapy. Wszystko zależy od naszych wspólnych ustaleń. Napisz lub zadzwoń do mnie – wspólnie poszukamy rozwiązania, które pomoże spełnić Twoje marzenia. Z chęcią pomogę Tobie w realizacji Twoich górskich celów. Zapraszam Piotr 😊

Lato

Znajomość zaawansowanych technik turystyki górskiej otwiera zupełnie nowe perspektywy w zakresie letniej działalności w górach. Poruszanie się z asekuracją lotną w terenie skalnym, samodzielny zjazd na linie, pokonywanie trudnych i ubezpieczonych szlaków górskich typu „via ferrata” i „via cordata”, poruszanie się z pomocą lin poręczowych (tzw. „poręczówek”), nawigacja w terenie górskim… To najważniejsze z umiejętności, które są potrzebne do bezpiecznej realizacji poważniejszych górskich celów turystycznych w warunkach letnich.
Zapewniam sprzęt potrzebny konieczny do szkolenia. Ty musisz posiadać odpowiednie buty górskie oraz odzież.

Zima

Zimowy sezon turystyczny w Tatrach teoretycznie rozpoczyna się, gdy pojawi się pokrywa śnieżna, a więc zazwyczaj w pierwszej połowie grudnia i trwa do mniej więcej do początku maja, czyli do momentu stopnienia pokrywy śnieżnej. Tyle teoria. Jednakże praktyka pokazuje, że umiejętności i wiedza z zakresu zimowej turystyki wysokogórskiej może się przydać również w innych miesiącach, gdy temperatura oscyluje w okolicach 0 stopni i pojawiają się opady śniegu i marznącego deszczu. Wtedy bowiem pojawiają się niebezpieczne oblodzenia. Również zagrożenie lawinowe może się pojawić zdecydowanie wcześniej niż w grudniu. Równie dobrze może to być październik lub listopad, a w ekstremalnym przypadku nawet wrzesień. To, że zagrożenia „zimowe” w miesiącach „niezimowych” bywają realne, potwierdzają niestety coroczne kroniki wypadków. W Alpach i innych górach, gdzie śnieg leży przez cały rok, umiejętności „zimowe” konieczne są przez cały rok.
Zapewniam sprzęt potrzebny konieczny do szkolenia. Ty musisz posiadać odpowiednie buty, przeznaczone do montażu raków (minimum koszykowych, w optymalnym przypadku półautomatycznych) oraz odpowiednią odzież. Więcej na temat wyboru butów zimowych przeczytasz na moim Blogu.

    Formularz kontaktowy