Opinie

Piotra Górkę i Szkołę Wspinania Climbing & Adventure polecam każdemu, kto chce zacząć przygodę ze wspinaniem. Dzięki wiedzy zdobytej u Piotra na kursie wspinam się aktywnie od 18 lat. Uważam, że dzięki solidnym, klarownie wyłożonym podstawom niejednokrotnie wyszedłem cało z niebezpiecznych sytuacji, które jak wiadomo, towarzyszą wspinaniu. 12 lat po kursie u Piotra sam zresztą zostałem instruktorem wspinaczki skalnej PZA, kończąc specjalny kurs, którego kierownikiem również był Piotr. Wspinałem się w skałach i górach w wielu krajach Europy oraz w USA. Polecam dodatkowo ze względu na cudowne miejsce – dolina Będkowska i Brandysówka są miejscem jedynym w swoim rodzaju. Piękne skały i roślinność w głębokiej dolinie, stare schronisko i rzeczka, a wszystko to odcięte od świata wysokimi zboczami doliny. I świetny camping u podnóża polskiego El Capa czyli Sokolicy.

Polecam!

Mikołaj

Piotra poznałem ponad 10 lat temu podczas kursu skałkowego, który był przez niego prowadzony. Od tamtego czasu Piotr wielokrotnie pomagał mi przekraczać górskie granice – to z nim moje pierwsze wspinaczki w Tatrach, trudniejsze zjazdy narciarskie, wreszcie wspinanie zimowe i lodowe.
Piotr, jako instruktor, jest w pełni profesjonalny. Co dla mnie najważniejsze, kładzie olbrzymi nacisk na bezpieczeństwo górskiej przygody. Swoją wiedzę wspinaczkową przekazuje w bardzo przejrzysty sposób. A poza tym to fajny, pełen humoru facet, z którym po wspinaniu wychylimy browara i pogadamy na różne tematy. Ma też wady, potrafi porządnie opieprzyć, jeśli tylko zauważy jakiś istotny, popełniany przez kursanta błąd, dlatego pewnie nie popełnimy go już nigdy 😉 A widzi wszystko!
Moja długa znajomość z Piotrkiem pozwala mi z absolutnie czystym sumieniem polecać każdemu instruktorskie usługi tej szkoły. Zresztą kilku moich górskich towarzyszy już z nich skorzystało i wszyscy podzielają moje odczucia.

Grzegorz

Piotrka poznałam przez przypadek, choć dziś z pełną świadomością mogę stwierdzić, że był to bardzo szczęśliwy traf. Nasza współpraca zaczęła się od Zimowego Kursu Turystyki Wysokogórskiej w Betlejemce, który był tylko wstępem do wielkiej przygody jaką są góry i wspinanie.
Piotr podczas szkolenia przekazuje olbrzymią dawkę wiedzy, maksymalnie wykorzystuje czas uwzględniając możliwości uczestników kursu. Potrafi zmotywować i wesprzeć w taki sposób, że zrobisz drogi, o których nawet nie marzyłeś i uważałeś że nie są w zasięgu Twoich możliwości.
Ma bardzo dobre podejście do kursantów. Potrafił ogarnąć 4 lub 6 całkowicie różnych osobowości, z uśmiechem i żartem, ale jednocześnie z pełnym profesjonalizmem i powagą, kiedy wymaga tego sytuacja. Jest czujny i skrupulatny, gdy Ty znajdujesz się u góry – z podstawy ściany potrafi on dostrzec, że niepoprawnie trzymasz czekan, lub nieprawidłowo zakładasz kość. Po całym dniu wspinaczkowym z pewnością będziesz odczuwać olbrzymie zmęczenie, ale jeszcze większą satysfakcję.
To właśnie jego postawa sprawiła, że zdecydowałam się z kontynuować swoją przygodę górsko-wspinaczkową na kursie wspinaczki skalnej w szkole Climbing & Adventure.
Kolejnym etapem naszej wspólnej drogi był Letni Kurs Taternicki. Tam moja opinia o Piotrku i jego metodach tylko się ugruntowała. Dobierał cele wspinaczkowe w taki sposób, aby dla każdego z uczestników były one zarówno frajdą, jak i wyzwaniem. Tak, aby przynosiły możliwość zdobycia nowych umiejętności.
Zawsze mogłam liczyć na jego wsparcie. Nie tylko praktyczno-sprzętowo-techniczne ale również mentalne. Nawet w najbardziej stresujących sytuacjach Piotr okazywał się siłą spokoju, co udzielało się innym.
Jeśli dążysz do bezpiecznego i samodzielnego poruszania się w górach i skałach, to jest właśnie miejsce dla Ciebie.
Kurs w szkole Climbing & Adventure to nie tylko kilkudniowy wyjazd gdzie nauczysz się operacji sprzętowych, to znajomość na dłużej… wspinanie jest uzależniające… i znajomość z Piotrkiem też 😊

Gosia

Pod skrzydłami Piotra przeszedłem całą swoją wspinaczkową drogę. Najpierw całkiem przypadkowo wylądowałem w grupie Piotrka na kursie turystyki zimowej w Tatrach. Tam połknąłem bakcyla i zaczęło się. Już parę miesięcy później walczyłem z pierwszymi drogami podczas kursu skałkowego. Naturalną progresją było wspólnie z kumplami z kursu trafić do Piotrka na letni kurs taternicki. Na tym się nie skończyło, bo potem była wspólna zima w Tatrach, lodospady w Austrii, wielowyciągi w Alpach i Skandynawii i baldy w Norwegii.

Uwielbiam nasze wspólne wyjazdy, bo z jednej strony Piotrek nie cacka się z kursantami/towarzyszami wyjazdów – nie jesteśmy w piaskownicy, tylko na ścianie i trzeba łoić. Z drugiej strony daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa i nawet po całym dniu na lodospadzie, albo w ścianie instruktorskim okiem z daleka zauważy, że ktoś nie zakręcił HMSa, albo wykonał ryzykowny manewr budując stan. Do tego Piotr znakomicie czyta nastroje i wie, kogo wpuścić na prowadzenie, a kto w zespole potrzebuje chwili, żeby się oswoić z sytuacją.

Dla leniwych, wygodnickich, zabieganych albo nieogarniętych takie wyjazdy to marzenie – cała logistyka jest zawsze ogarnięta na najwyższym poziomie i praktycznie wystarczy się zameldować z uprzężą. A jak ktoś lubi wędkować, zbierać grzyby, albo zwiedzać kultowe wspinaczkowe miejscówki, to w dzień restowy (albo jak ktoś jest „dzikiem”, po wspinaniu), takie akcje też się wydarzą.

Dzięki za wspólne wyjazdy i kilometry przechodzonych ścian.

Henry

Moją wysokogórską przygodę zacząłem u Piotra, który został w zastępstwie (nic nie dzieje się bez
przyczyny!) ściągnięty na kurs turystyki zimowej do Betlejemki w marcu 2014 r. Od razu zobaczyłem
pełen profesjonalizm w działaniu, konkretne podejście do każdego kursanta i spokój podparty
ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. Od razu zdecydowałem się i w czerwcu odbyłem kurs na
własnej asekuracji na krakowskiej Jurze, wtedy też zrodził się pomysł, abyśmy raz z dwójką innych
wspinaczy, w lutym 2015 r. z Piotrem udali się do Maltatal na kurs wspinaczki lodowej. Tak też się
stało. Lodospady robią wrażenie, a wspinanie na nich – coś niesamowitego i kolejne Łał! pod czujnym
i ojcowskim okiem Piotra. Kolejna dawka wiedzy i praktyki sprawiły, że latem rozpocząłem kurs
taternicki, aby doskonalić swoje umiejętności. Kolejne metry wspinania pod okiem Piotra, nowe
doświadczenia we wspinaniu klasycznym sprawiły, że byłem z Piotrem również w Höllental, gdzie
doskonaliłem swoje umiejętności taternickie, aż w końcu wylądowałem na kursie taternickim
zimowym. Taka to moja historia szkoleń wspinaczkowych u Piotra – gdybym miał zaczynać jeszcze raz
tę drogę, z pewnością szkoliłbym się u Piotra.

Paweł

Gdy wybierałem się na kurs wspinaczki skalnej, miałem obawy, czy poradzę sobie z operacjami sprzętowymi, nauką węzłów i trudnościami dróg wspinaczkowych. Zwłaszcza, że byłem raczej typem mola książkowego, niż prężnie wyglądającym atletą. Na kursie u Piotra od razu mile zaskoczyło mnie przemyślane we wszystkich szczegółach podejście pedagogiczne. Zaczynaliśmy od bardzo prostych dróg, a Piotr spokojnym, przyjacielskim głosem wprowadzał kolejne tajniki operacji sprzętowych. Starannie dobrane momenty powtórek sprawiały, że nauka węzłów szła gładko, drogi wspinaczkowe były coraz ciekawsze i z utęsknieniem czekaliśmy na kolejny dzień przygody kursowej. Od razu zauważyłem, że praca Piotra jest jego pasją, kurs nie był jedynie odhaczeniem programu PZA, dlatego z chęcią nawet po godzinach odpowiadał na nasze pytania i swoimi opowieściami rozbudzał wyobraźnię wspinaczkową.
Nie mogło więc potoczyć się inaczej – szybko wylądowałem z Piotrem na wyjeździe wspinaczkowym w Alpach Szwajcarskich. Choć był to śmiały krok, jak na początkującego adepta, to i tym razem się nie zawiodłem – przejście od skałek podkrakowskich (nie umniejszając ich piękna) na granitowe drogi wielowyciągowe w Alpach to jak przesiadka z małego Fiata na Ferrari. Piotr szybko i metodycznie wdrożył nas w nowe operacje sprzętowe, ilość powietrza pod nogami wzrosła lawinowo, a przede wszystkim pokazał nam, jak sprawnie wykorzystywać tarcie w terenie, gdzie o chwytach wspinaczkowych można było pomarzyć. Szybko zresztą przestaliśmy o nich marzyć, gdyż mieniące się złocistymi kolorami kwarcowe płyty skalne wyglądały w słońcu wręcz bajkowo. Góry to jednak nie tylko bajka i gdy pogoda potrafiła się załamać, a my byliśmy w środku ściany w strugach deszczu, Piotr ze stoickim spokojem przygotował wycof i ani się nie spostrzegliśmy, gdy byliśmy z powrotem pod ścianą i spokojnie wróciliśmy do obozu. Wtedy kolejny raz przekonałem się, że mam do czynienia z profesjonalistą, z którym każdy kursant może czuć się bezpiecznie – w sytuacjach, w których niejeden młody instruktor straciłby kontrolę.
Dlatego bez wahania mogę polecić zarówno kursy wspinaczkowe jak i wyjazdy z Piotrem – tej wyjątkowej atmosfery nigdy nie zapomnisz.

Wiesław

Piotr to dusza – człowiek, skarbnica wiedzy i prawdziwy anioł stróż. Najlepszy instruktor, na jakiego miałam szczęście natrafić.

Da z siebie maximum czasu i cierpliwości, i będzie mieć oczy dookoła głowy – nic mu nie umknie! Szczery, rzetelny, spokojny. Błyskawicznie wzbudza zaufanie i naprawdę kocha to, co robi.

Piotr szkolił mnie w Dolinie Będkowskiej. To był kurs skałkowy z dużym naciskiem na trad i, gdzie się dało, wielowyciągi (bo klientka tak chciała :)!). Kapitalne doświadczenie. Bardzo wysokiej jakości sprzęt, który mogłam do woli testować; mnóstwo porad – na czym się skupić, jak pracować nad techniką, o bezpieczeństwie, nowinkach, nawigacji. I przede wszystkim wspinanie. Każdy dzień w pełni wypełniony zajęciami w terenie – bardzo wczesne poranki i powroty po zmroku a jednak czas mijał jak z bicza strzelił. Bardzo dużo się nauczyłam!

Nie zastanawiałabym się dwa razy, do kogo uderzać po nową pigułę wiedzy – do Piotra można iść w ciemno 🙂 !

Magdalena

Pierwszy raz z Piotrem spotkałem się na Kursie Turystyki Zimowej, z polecenia znajomego wspinacza, który stwierdził, „od zimy fachowcem to jest ten gość”. Spodobało mi się jego spokojne, rzeczowe podejście i
kameralność grupy. Kolejne razy to wyjazdy na wspinania lodowe, do Norwegii i w Alpy, gdzie okazało się, że można mieć nie tylko fajne warunki sportowo-lodowe, ale też bardzo smaczną kuchnię i przyjemny relaks wieczorem, przy niewielkim wspólnym wysiłku. Nawet jeśli masz sporo doświadczenia, od Piotra wciąż można nauczyć się czegoś nowego i bardzo przydatnego, a jego doświadczenie powoduje, że łatwo potrafi też rozładowywać napięcia w grupie i tak dobierać cele, by każdy poczuł, że robi coś interesującego na swoją miarę. I w dodatku poznasz, jak prawie że można przestać „cierpieć” w zimie 🙂
Zdecydowanie wybrałbym się na kolejny wyjazdowy kurs z Piotrem.

Adam

Przygodę z górami zacząłem od szkolenia zimowego turystyki wysokogórskiej z Piotrkiem w Betlejemce. Później szkolenie skałkowe – sportowe i trady. Następnie taternickie letnie i zimowe.

Piotrek jest profesjonalistą w każdym tego słowa znaczeniu – przekazuje wiedzę w sposób przystępny i łatwy do zapamiętania – wszystko okraszone humorem i dobrym dowcipem. To powoduje, że atmosfera na kursach jest zawsze dobra i powoduje, że chce się wracać po więcej – nie tylko kursowo. Piotrek mocno stawia na najbardziej aktualną wiedzę wspinaczkową i priorytetyzuje bezpieczeństwo ponad wszystko.

Polecam Piotrka w pełni!

Czarek

Miałam przyjemność dwukrotnie uczestniczyć w kursie turystyki zimowej prowadzonym przez Piotra. Drugi raz nie dlatego, że za mało się dowiedziałam za pierwszym 🙂 Wręcz przeciwnie, chciałam jeszcze raz przeżyć tę wspaniałą przygodę. Poleciłam ten kurs moim znajomym i pojechałam razem z nimi. Pełen profesjonalizm, ogromne doświadczenie i wiedza, którą Piotr potrafi dzielić się z kursantami spowodowały, że pod jego opieką odważyłam się pojechać nawet na kurs wspinaczki lodowej. I to dopiero było przeżycie! Piotr świetnie potrafił przełamać nasze lęki i pomagał uwierzyć w swoje siły. Długie wieczory przy wspólnym gotowaniu połączone z zajęciami teoretycznymi były tzw. „truskawką na torcie” ;). Podsumowując: brałabym każdy kurs z Piotrem w ciemno!

Ela

Skalną przygodę rozpoczęłam w 2007 r. z Piotrem i Climbing & Adventure na kursie skałkowym na Jurze Południowej, która zrobiła na mnie takie wrażenie, że chociaż jestem że Śląska, to długo potem jeszcze na Jurę Północną nie zaglądałam. Piotr jest stuprocentowym profesjonalistą, ale też wspaniałym kompanem. Zwraca uwagę na szczegóły i nie odpuszcza! Bardzo dużo mnie nauczył i czerpię z tego do dzisiaj. Miałam też przyjemność wziąć udział w kilku wyjazdach wspinaczkowych organizowanych przez Piotra, do Austrii i do Szwajcarii. Dzięki temu poznałam wspinanie wielowyciągowe, jak również cudne zakątki w tych ciekawych krajach. Mam nadzieję, że kurs taternicki też odbędę z Piotrem!

Ela

Robiłam ze Szkołą Climbing & Adventure kursy wspinaczkowe, brałam też udział w wyjazdach letnich w Alpy Szwajcarskie i zimowych na wspinaczkę lodową do Austrii. Wszystkie te wyjazdy były dla mnie wspaniałym przeżyciem. Dzięki nim nie tylko nauczyłam się, jak bezpiecznie wspinać się w terenie, ale też mogłam spróbować czegoś nowego i poznać ciekawe miejsca wspinaczkowe. Instruktor Piotr to kopalnia wiedzy i doświadczenia oraz ma niewyczerpane pokłady cierpliwości do kursantów. Na jego kursach zawsze jest i climbing i adventure i do tego jeszcze świetna atmosfera 🙂

Inka

Bardzo gorąco polecam wszystkie kursy oraz wyjazdy z Piotrkiem. Zrobiłem u niego kurs turystyki wysokogórskiej, kurs wspinaczki skalnej, taternicki letni oraz taternicki zimowy. Była to niesamowita przygoda oraz ogrom wiedzy przekazywanej z dużym zaangażowaniem w bardzo profesjonalny sposób. Piotrek jest nie tylko bardzo dobrym instruktorem, ale również super pogodnym człowiekiem, z którym chce się przebywać i po prostu wspinać.

Jeszcze raz bardzo polecam.

Tomek

Gorąco polecam kursy w szkole Climbing & Adventure.
Szkolenie przeprowadzane jest  w sposób metodyczny, zgodnie z aktualnymi rekomendacjami PZA. Pomimo dużej ilości materiału teoretycznego oraz praktycznych umiejętności kurs zaplanowany jest w taki sposób by ilość nabywanej wiedzy nie była przytłaczająca. Piotr kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo oraz eliminację błędów, szczególnie tych które mogłyby powodować poważne zagrożenie w trakcie wspinaczki. Po kursie byliśmy w stanie bez obaw samodzielnie wyruszyć w skały zarówno w Polsce jak i za granicą, na drogach jedno- oraz wielowyciągowych.
Bardzo pomocne okazały się porady dotyczące zakupu własnego sprzętu oraz wyboru dróg wspinaczkowych na Jurze pod kątem bezpieczeństwa wspinaczki i poziomu trudności.
Na pewno wrócimy na kolejne szkolenia.

Kuba

Uczestniczyłem w zimowym kursie turystyki wysokogórskiej. Pomimo tego, że był to mój kolejny kurs w szkole Piotra Górki i wiedziałem, że będzie na bardzo wysokim poziomie, kurs przerósł moje wszelkie oczekiwania. Olbrzymia dawka praktycznej i teoretycznej wiedzy od jednego z najlepszych polskich instruktorów wspinaczki. Ale profesjonalizm, wiedza i doświadczenie to nie wszystko – oprócz tego świetne podejście do kursantów, niesamowita zabawa, niepowtarzalna atmosfera i wielka przygoda. Jeszcze raz dzięki za szkolenie, było naprawdę rewelacyjnie

Jakub

Bardzo polecam szkołę Climibing & Adventure i Piotrka Górkę. Piotr jest doświadczonym instruktorem, uzdolnionym wspinaczem, a prywatnie wspaniałym człowiekiem. Nauka wspinania pod jego okiem to rozwojowy i pełen wyzwań czas, ale też przyjemność. Na kursach czy wyjazdach z Piotrem zawsze panuje wesoła atmosfera, gdzie uczestnicy maja szanse maksymalnie rozwinąć swoje umiejętności. Bez względu na pogodę, Piotrek ma pomysły na wartościowe spędzanie czasu. Jednak co najważniejsze, w Climbing & Adventure zawsze najważniejsze było bezpieczeństwo podczas nauki wspinania. Piotr prowadzi w góry wyłącznie małe grupy, używa sprzętu najlepszej klasy i osobiście uczestniczy w każdym wspinie.

Żan

Gdy wybierałem się na kurs wspinaczki skalnej, miałem obawy, czy poradzę sobie z operacjami sprzętowymi, nauką węzłów i trudnościami dróg wspinaczkowych. Zwłaszcza, że byłem raczej typem mola książkowego niż prężnie wyglądającym atletą. Na kursie u Piotra od razu mile zaskoczyło mnie przemyślane we wszystkich szczegółach podejście pedagogiczne. Zaczynaliśmy od bardzo prostych dróg, a Piotr spokojnym, przyjacielskim głosem wprowadzał kolejne tajniki operacji sprzętowych. Starannie dobrane momenty powtórek sprawiały, że nauka węzłów szła gładko, drogi wspinaczkowe były coraz ciekawsze i z utęsknieniem czekaliśmy na kolejny dzień przygody kursowej. Od razu zauważyłem, że praca Piotra jest jego pasją, kurs nie był jedynie odhaczeniem programu PZA, dlatego z chęcią nawet po godzinach odpowiadał na nasze pytania i swoimi opowieściami rozbudzał wyobraźnię wspinaczkową.

Nie mogło więc potoczyć się inaczej – szybko wylądowałem z Piotrem na wyjeździe wspinaczkowym w Alpach Szwajcarskich. Choć był to śmiały krok, jak na początkującego adepta, to i tym razem się nie zawiodłem – przejście od skałek podkrakowskich (nie umniejszając ich piękna) na granitowe drogi wielowyciągowe w Alpach to jak przesiadka z małego Fiata na Ferrari. Piotr szybko i metodycznie  wdrożył nas w nowe operacje sprzętowe, ilość powietrza pod nogami wzrosła lawinowo, a przede wszystkim pokazał nam, jak sprawnie wykorzystywać tarcie w terenie, gdzie o chwytach wspinaczkowych można było pomarzyć. Szybko zresztą przestaliśmy o nich marzyć, gdyż mieniące się złocistymi kolorami kwarcowe płyty skalne wyglądały w słońcu wręcz bajkowo. Góry to jednak nie tylko bajka i gdy pogoda potrafiła się załamać, a my byliśmy w środku ściany w strugach deszczu, Piotr ze stoickim spokojem spokojem przygotował wycof i ani się nie spostrzegliśmy, gdy byliśmy z powrotem pod ścianą i spokojnie wróciliśmy do obozu. Wtedy kolejny raz przekonałem się, że mam do czynienia z profesjonalistą, z którym każdy kursant może czuć się bezpiecznie – w sytuacjach, w których niejeden młody instruktor straciłby kontrolę.

Dlatego bez wahania mogę polecić zarówno kursy wspinaczkowe jak i wyjazdy z Piotrem – tej wyjątkowej atmosfery nigdy nie zapomnisz.

Wiesiu

Brałem udział w kursie zimowym w Tatrach, prowadzonym przez Piotra w 2021 roku. Bez wahania polecam udział w szkoleniach pod jego przewodnictwem. Najwyższy poziom umiejętności i wiedzy gwarantują uprawnienia Instruktora PZA. Doświadczenie Piotra wyrasta z kilkudziesięciu lat aktywności górskich i wspinaczkowych różnego rodzaju. Czego natomiast nie są w stanie zagwarantować żadne dostępne uprawnienia, to autentyczny dar przekazywania tego, co się umie lub wie – i tutaj Piotr posiada nieprzeciętne umiejętności dydaktyczne. To niezwykle cenne połączenie – bo przecież nie zawsze wysoki poziom umiejętności przydatnych w ścianie idzie w parze z talentem do nauczania ich, przekazywania innym. Jeśli natomiast do tego wszystkiego poszukujesz żywego kontaktu i sympatycznych relacji wynikających ze wspólnego czasu spędzonego w skale, to dołączając do szkolenia prowadzonego przez Piotra, trafiasz w dziesiątkę. Osobiste zaangażowanie spod szyldu starej szkoły łączy się u niego ze szkoleniem wedle najbardziej aktualnych reguł bezpieczeństwa i techniki poruszania się w górskim terenie.

Jacek

1. Kurs wspinaczki skalnej pełny (etap I i II) – Szczerze polecam. Kurs, który jest mega wymagający, ale daje wszystko co jest potrzebne aby rozpocząć bezpieczne wspinanie. Tutaj nie ma ściemy, siedzimy w skałach od rana do wieczora, a jak leje to tyle samo trenujemy na sucho gdzie się da. Teoria, praktyka (duuuużo praktyki) odpowiednio podzielone i dawkowane. Jeżeli szukasz świetnego instruktora, który dodatkowo ma doświadczenie pedagogiczne to Piotrek jest wg mnie idealnym wyborem. A kiedy marzysz już tylko o odpoczynku, to jeszcze trochę teorii i porad o szpeju ;-). Sugeruję zastanowić dobrze się nad wyborem odpowiedniej wersji tego kursu (kurs pełny lub wersja podzielona) – wiedzy jest naprawdę dużo. Jak dla mnie – najlepsza inwestycja! Bardzo dziękuję!

2. Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej  (etap1) – to już mój drugi kurs ze Szkołą Wspinania i Piotrem. Tym razem zimowo. Zgodnie z oczekiwaniami i opisem kurs mniej intensywny od skałkowego, ale za to dający solidne podstawy do bezpiecznego poruszania się zimą po górach. Trochę teorii o m.in. zagrożeniach, (w tym najwięcej o lawinach), o sprzęcie, ale nawet o takich tematach jak rodzaje śniegu. Dużo praktyki – odpowiednie posługiwanie się czekanem, chodzenie w rakach w każdym terenie, praktyczne używanie sprzętu lawinowego, asekuracja. Nawet trochę wspinania po lodzie ;-). I  jak zwykle – różnicę w tym wszystkim robi instruktor, który nawet po odhaczeniu tematów z konkretnego dnia, przychodzi jeszcze wieczorem niby na …, ale nawet wtedy radzi, pokazuje, przestrzega. Polecam!

Daniel

Byłem u Piotra na kursie skałkowym w Polsce i na zimowym obozie wspinaczkowym w Austrii. Organizacja wydarzeń była doskonała. Nie musiałem się nad niczym zastanawiać oprócz wspinaczki, dla której tam byłem. Dni były zawsze intensywne, ale wszystko było doskonale zaplanowane. Wiedza, którą przekazywał nam instruktor była na bieżąco trenowana w praktyce, przez co nie czułem się zagubiony w ilości zagadnień. Spokój, w jaki Piotr przekazuje swoje doświadczenie kursantom, dodaje pewności siebie, która nie jest tak oczywista, szczególnie dla osoby początkującej. Moim zdaniem, jeśli ktoś chce się rozwijać w górach i zdobywać doświadczenie we wspinaczce, powinien skorzystać z ogromnego doświadczenia osób kompetentnych i doświadczonych w szkoleniu. Piotr właśnie takie cechy posiada i dodatkowo chętnie odpowiada nawet na najdziwniejsze pytania. Polecam dla wszystkich którzy chcą się wspinać w sposób właściwy i bezpieczny.

Grzegorz

Uczestniczyłem w wielu szkoleniach i kilku wyjazdach ze Szkołą Wspinania Climbing & Advendure. Właściwie całe moja przygoda ze wspinaczką to właśnie ta szkoła i Piotr Górka. Robiłem u nich kurs wspinaczki skałkowej w Jurze, a potem kilka wyjazdów zimowych w polskie i słowackie Tatry i kilka wyjazdów zimowych do Austrii. Szkolenia i wyjazdy bardzo dobrze przygotowane pod każdym względem co nie zawsze się zdarza bo czasami bardzo dobry instruktor nie koniecznie logistycznie spina wyjazdy. U nich wszystko zawsze było TIP TOP.

A zatem to „wszystko” to co konkretnie:

Dobre merytorycznie szkolenie,

Bardzo dobre podejście do kursanta czyli instruktor emanuje spokojem

Bardzo dobry sprzęt wspinaczkowy, który szkoła zapewnia kursantom na czas szkolenia

i na koniec dobre jedzenie domowe na wyjazdach.

Instruktor Piotr Górka ma ogromne doświadczenie i z niego wynika że ma oczy z tyłu głowy. Nie widząc potrafi sobie wyobrazić co się mogło wydarzyć i odpowiednio zareagować. Przytoczę konkretne zdarzenie. Na lodospadzie gdzie szliśmy niewielką grupą poplątaliśmy trochę liny i jedna z nich mnie trzymała i nie mogłem iść w górę. Instruktor był wiele metrów wyżej i od razu wiedział co się dzieje, z góry poluzował odpowiednią, ja się wyplątałem i poszedłem dalej w górę. Jeszcze napiszę o atmosferze psychicznego wsparcia. Po urazie kolana na motocyklu ciężko mi schodzić z góry, wspinaczka nie stanowiła dla mnie mega wyzwania, a zwykłe dojście do samochodu po wspinaczce już tak.

Na wyjazdach ze Szkołą Wspinania Climbing & Adventure czujesz się naprawdę fajnie.

Patryk

Wiedza przekazana przez Piotra Górkę ze Szkoły Wspinania Climbing & Adventure jest bezcenna, a samo szkolenie wspinaczki skalnej było przeprowadzone w sposób profesjonalny i pełne pasji. Mimo, że wiedzy, informacji i operacji było dużo, jest to wiedza niezbędna do bezpiecznego poruszania się w skałach. Mam zamiar rozwijać się z zakresie szeroko pojętego wspinania i na pewno wybiorę Piotra Górkę.

Piotr

Jeżeli zastanawiasz się nad odbyciem kursu wspinaczki skałkowej, lub na kolejnym etapie kursu taternickiego, zdecydowanie polecam kontakt ze Szkołą Wspinania Climbing & Adventure. Instruktor posiada umiejętności dydaktyczne, oraz ogromną wiedzę którą dzieli się w odpowiedni sposób, tak aby każdy dzień był wyzwaniem. Jednocześnie priorytetem  to bezpieczeństwo i myślenie, dzięki czemu każdy może się przy nim rozwijać, niezależnie od wieku i osiągnięć.

Błędy popełniane przez kursantów są korygowane w rzeczowy sposób i spokojnie. Jednak kładzie duży nacisk na poprawność operacji sprzętowych (tu nie ma kompromisów).

Szkoliłem się u Piotra na kursach: skałkowym, taternickim oraz byłem na partnerskim obozie wspinaczkowym w Austrii. Pozwoliło mi to nabyć dużo umiejętności w koleżeńskiej atmosferze.

Polecam tego instruktora

Bogusław

Pod opieką Piotra uczestniczyłem w kilkudniowym kursie zimowej turystyki wysokogórskiej. Ogromny profesjonalizm i wiedza przekazana podczas kursu, a to wszystko w przyjaznej przyjacielskiej atmosferze. Serdecznie polecam!

Bartek

Na kurs skałkowy prowadzony przez Piotra wybrałam się po kilku sezonach wspinania, mając podstawową wiedzę, ale też mnóstwo nieoptymalnych nawyków. Szkolenie przebiegało w miłej atmosferze. Pozwoliło mi poszerzyć moje umiejętności, skorygować błędy i usystematyzować wiadomości. W czasie ćwiczeń korzystaliśmy z dobrej jakości sprzętu, który w połączeniu z profesjonalną opieką instruktora, dawał pełne poczucie bezpieczeństwa. Chętnie polecam wyjazdy z Piotrem moim znajomym, sama także zapisałam się już na kolejne.

Gosia

Szkoliłem się z Piotrem dwa razy i widać , że nazwisko zobowiązuje i było pod górke , ale merytorycznie i klimatycznie na 100%. Wie co robi – doświadczenie górskie i do tego edukacyjne idealnie sprawdza się w przekazywanie wiedzy górskiej.

Nie jeden Taternik zna Górka.

Gniewko

Trzy lata temu zrobiłem kurs wspinaczki skałkowej u Piotra i załapałem bakcyla, w tym roku ruszamy na kurs taternicki letni. Podczas szkolenia poza sprawami czysto technicznymi dotyczącymi wspinaczki kładziony jest nacisk na etykę wspinaczkową, która jest równie ważna w środowisku wspinaczkowym jak i poza nim. Poziom szkolenia jest dostosowany do grupy jak i do indywidualnych preferencji kursanta. Poza szkoleniem, które jest prowadzone w bardzo profesjonalny sposób, jest bardzo dużo wspinania i przede wszystkim frajdy oraz sprawdzania siebie. Pomimo, że wspinamy się w grupie każdy jest traktowany indywidualnie, bardzo pomaga w tym niezwykle otwarta i luźna atmosfera tworzona już od pierwszych minut kursu przez Piotra. Ilość wiedzy przekazywanej podczas kursu jest olbrzymia. Od mechaniki odpadnięcia poprzez działanie kości mechanicznych do topografii skał i rejonów. Jak już wcześniej wspomniałem szykujemy się na kurs taternicki, będzie to czas pełen niezwykłej przygody, tym bardziej, że część z kursu odbywać się będzie w Alpach Austriackich. Już nie mogę się doczekać! Na pewno nie będzie to mój ostatni krok w drodze do spełnienia moich marzeń o górach i samodoskonaleniu.

Czarek

Do szkoły Piotra dostałem się z polecenia.

Podczas kursu wspinaczkowego, każdego dnia były nowe wyzwania, szyte na miarę dla uczestników kursu. Przeżyte przygody często mile wspominam ze znajomymi wspinaczami. Wracam do chwil, gdy Piotr mnie pouczał i uczulał na wiele ważnych i mniej ważnych czynników, aby nasze wspinanie było przyjemne i skuteczne, a co najważniejsze bezpieczne. Ze względu na jego staż i niezwykłe doświadczenie nauczyłem się patentów rzadko spotykanych. Czasem jest surowy, ale przez to utkwiły mi w pamięci ważne lekcje z życia wspinacza. Kolejny raz znowu zdecydowałbym się na szkołę Piotra.

Gorąco polecam !!

Damian

Robiłem u Piotra Górki 2 kursy. Skałkowy i Taternicki letni. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to ojcowskie podejście. Najważniejszym elementem na kursach jest zwracanie uwagi na poprawne wykonywanie czynności (asekuracja, wiązanie ósemki, bezpieczeństwo w skale i górach). Kurs skałkowy robiłem na Jurze w Dolinie Będkowskiej (piękna dolina). Kurs taternicki zaś robiłem w Hӧllental (Piotrek tam zna prawie każdy kamień, nawet te luźne ) ze względu na chwilową niepogodę w Tatrach. Po poprawie wróciliśmy w Tatry i tam już robiliśmy kurs do końca. Warto robić kursy u Piotrka ze względu na profesjonalne podejście, dobór dróg do pogody oraz do możliwości kursanta. Z czystym sumieniem mogę polecić robienie kursów u Piotra Górki.

 

Józef

Kurs wspinaczki skalnej pełny (etap 1 i 2):

Kurs umożliwia poznanie całego przekroju wspinaczki skalnej od wspinania po drogach ubezpieczonych, przez wspinanie wielowyciągowe, aż do wspinaczki na własnej asekuracji. Dla mnie to był pierwszy kontakt ze wspinaczką skałkową i wykorzystuję umiejętności zdobyte na kursie do dzisiaj. Na kursie oprócz zdobycie umiejętności praktycznych zdobyliśmy masę wiedzy teoretycznej na temat wspinaczki oraz sprzętu potrzebnego do jej bezpiecznego uprawiania, a instruktorzy zawsze chętnie odpowiadali na nasze pytania i tłumaczyli interesujące nas zagadnienia. Polecam.

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej:

Wziąłem udział w kursie turystyki zimowej posiadając już pewien zestaw umiejętności poruszania się w warunkach zimowych po wysokich górach, jednak dopiero na kursie zdobyłem wiedzę nie tylko, jak coś robić, ale również, kiedy i dlaczego. Oprócz tego kurs pozwolił mi na doszlifowanie umiejętności z zakresu hamowania czekanem, kopania jamy śnieżnej, budowania stanowiska z czekana czy asekuracji lotnej. Wzięliśmy udział w kursie w 5 osób i wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.

Bartosz

Moja znajomość z Piotrem to kilka ostatnich lat odkrywania wspinaczki.

To u niego robiłem swój pierwszy kurs wspinaczkowy na Jurze, a potem kurs taternicki.

Jego pedantyczne podejście do bezpieczeństwa i poprawności operacji linowych – początkowo irytujące – z czasem pozwala uświadomić sobie, że nie tylko droga w górę jest ważna – ale również zjazd w dół oraz odpowiedzialność za partnera wspinaczkowego.

„Pedagogiczne” podejście do kursantów, ogromne doświadczenie i wręcz „legendarny” 🙂 spokój, to jedne z jego największych zalet.

Znajomość z Piotrem to nie tylko Jura czy Tatry. To również wyjazdy zagraniczne i wspólne wspinanie w Norwegii, w wapieniu w Höllental, lub w lodzie w Tyrolu i Karyntii.

Zawsze można liczyć na doskonałą organizację i fantastyczną zabawę.

Gorąco polecam.

Piotr

Uczestniczyłam w szkoleniu prowadzonym przez Szkołę Wspinania Climbing & Adventure w lipcu ’21. Było ono świetnie zaplanowane, dopasowujące się do poziomu uczestników i gwarantujące bezpieczne i świadome wspinanie. Piotr świetnie dobiera miejsca i drogi do etapu szkolenia i warunków atmosferycznych, a teoria jest przedstawiona w przystępny sposób i poparta „treningiem na sucho”.  Gdybym miała wybierać jeszcze raz bez wątpienia wybrałabym szkolenie u Piotra Górki w Szkole Wspinania Climbing & Adventure

Ania

Polecam serdecznie szkolenie u Piotra Górki ze względu na profesjonalizm, duże doświadczenie i wiedzę. Szkoliłem się zarówno na kursie skałkowym, taternickim i planuję dalsze szkolenie w szkole u Piotra. Kurs jest
prowadzony wg. zasad PZA, większość czasu spędza się w górach. Nawet w dni deszczowe znajdzie się przewieszona ściana gdzie można się wspinać lub trenować zjazdy. Dla osób które chcą się rozwijać i bezpiecznie wspinać w górach myślę, że jest to bardzo dobra decyzja.

Adrian

Uczestniczyłam w zimowym kursie turystyki wysokogórskiej prowadzonym przez Piotra. Piotr posiada ogromna wiedze (i chętnie się nią dzieli), umiejętności pedagogiczne, poczucie humoru i odpowiednia dozę cierpliwości. Naszej grupie kursowej podobało się, że Piotr profesjonalnie i z zaangażowaniem podchodził do każdego dnia zajęć, każdemu z kursantów udzielał indywidualnych wskazówek i dzielił się przydatnymi 'patentami’. Zdecydowanie polecam szkolenia i kursy z Piotrem. Przygoda gwarantowana.

Mira

Trzy lata temu zrobiłem kurs wspinaczki skałkowej u Piotra i załapałem bakcyla, w tym roku ruszamy na kurs taternicki letni. Podczas szkolenia poza sprawami czysto technicznymi dotyczącymi wspinaczki kładziony jest nacisk na etykę wspinaczkową, która jest równie ważna w środowisku wspinaczkowym, jak i poza nim. Poziom szkolenia jest dostosowany do grupy, jak i do indywidualnych preferencji kursanta. Poza szkoleniem, które jest prowadzone w bardzo profesjonalny sposób, jest bardzo dużo wspinania i przede wszystkim frajdy oraz sprawdzania siebie. Pomimo, że wspinamy się w grupie, każdy jest traktowany indywidualnie, bardzo pomaga w tym niezwykle otwarta i luźna atmosfera tworzona już od pierwszych minut kursu przez Piotra. Ilość wiedzy przekazywanej podczas kursu jest olbrzymia. Od mechaniki odpadnięcia, poprzez działanie kości, do topografii skał i rejonów. Jak już wcześniej wspomniałem, szykujemy się na kurs taternicki, będzie to czas pełen niezwykłej przygody, tym bardziej, że część z kursu odbywać się będzie w Alpach Austriackich. Już nie mogę się doczekać! Na pewno nie będzie to mój ostatni krok w drodze do spełnienia moich marzeń o górach i samodoskonaleniu.

Cezary

Ze Szkołą Wspinania Climbing & Adventure pierwszy raz wspinałam się latem na asekuracji własnej oraz zimą na lodospadach. Chyba najlepszą opinią o Piotrze będzie fakt, że wracałam do niego na kolejne wyjazdy 😉 Pełen profesjonalizm i zaangażowanie zarówno podczas samego wspinania, jak i przy organizacji każdego wyjazdu. Piotr z cierpliwością i dbałością o bezpieczeństwo wytłumaczy, pomoże, i znajdzie fantastyczne miejsca do wspinaczki. Ale to normalne, gdy ma się do czynienia z człowiekiem z pasją 🙂

Z czystym sumieniem mogę polecić SW C&A każdemu, zarówno temu zaczynającemu przygodę ze wspinaniem, jak i temu, kto chce się doszkolić pod okiem czujnym okiem Piotra 😉

Ula

Do szkoły C&A zawitałem już kilkanaście lat temu, szukając instruktora z uprawnieniami PZA. Kurs poprowadzony był zgodnie z ich programem. W pierwszej chwili wydaje się, że to niby nic, ale działanie według ustalonego programu zapewnia jakość. Daje też pewność kursantom, że podczas szkolenia nie zostanie nic pominięte, a przekazana wiedza nie będzie pochodzić sprzed „nastu” lat, ponieważ wiedza instruktorów PZA jest corocznie unifikowana. Poza tym szkolenie jest uzupełniane wieloletnim doświadczeniem Piotra w skałach oraz górach wysokich. Doświadczyłem tego osobiście, ponieważ przez te ponad „naście” lat we wspinaniu jednak się trochę zmieniło. Mimo to spotykając Piotra pod skałami lub uczestnicząc w organizowanych przez niego wyjazdach zawsze mogłem liczyć na uaktualnienie wiedzy oraz rzeczowe wyjaśnienie wykorzystywanych obecnie patentów, lub wyjaśnienie, jak inne – choć polecane przez innych wspinaczy – mogą nieść zagrożenie dla nas lub wspinającego się partnera. Szczerze polecam instruktora jakim jest Piotr, jego wiedzę i umiejętności, które przekaże nie tylko podczas kursu, ale i organizowanych przez niego wyjazdów, jeśli się ktoś na taki zdecyduje. Jego wieloletnie doświadczenie pozwala na skuteczną analizę warunków pogodowych i dobranie rejonu oraz celów wspinaczkowych pod takim kątem, aby maksymalnie wykorzystać zastane warunki, oraz tak zorganizować wyjazd, że w zasadzie jedynym zmartwieniem dla kursanta jest dostanie się na miejsce zbiórki. Resztę organizuje i zapewnia Piotr. Sądzę, że śmiało można powiedzieć o nim, że jest instruktorem kompletnym, który ma duże doświadczenie własne, wiedzę i co najważniejsze potrafi to wszystko przekazać w przystępny sposób. W swoich działaniach jest metodyczny i cierpliwy dla swoich kursantów, jak i dla uczestników organizowanych przez niego wyjazdów. Szczerze polecam.

Darek

Szczerze polecam kursy u Piotra. Szkolenie z zakresu wspinaczki skałkowej przeprowadzone było bardzo profesjonalnie, ciekawie, z zaangażowaniem instruktora. Po kilku sezonach z sentymentem wspominamy kurs, z którego wraz z partnerem czerpiemy do tej pory. Poziom kursu był naprawdę wysoki. Pozdrawiam, Kuba.

Jakub

Bardzo polecam kurs wspinaczki skalnej. Piotr podchodzi do zajęć bardzo profesjonalnie i sumiennie,  jest w 100% zaangażowany, każdego dni zajęć dzieli się swoja ogromną wiedzą i doświadczeniem. Dla mnie to było kilka dni wytężonej ale bardzo efektywnej pracy. Kurs był moim pierwszym miejscem spotkania ze skała i do dzisiaj korzystam z wiedzy, którą na nim uzyskałam.

Ewa

Witam wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką i trafili właśnie na tę szkołę wspinania. Obecnie jestem po kursie skałkowym i taternickim pod okiem instruktora PZA Piotra Górki i jestem mega zadowolony, dlatego gorąco polecam. Kurs skałkowy został szczegółowo przygotowany i przeprowadzony w moim odczuciu fachowo. Piotr to bardzo spokojny człowiek, co niewątpliwie ma wpływ na jakość kursu i przyswajanie wiedzy. Wszystko było przemyślane i zaplanowane, dzięki czemu kurs odbywał się w miłej atmosferze. Wybór skałek przez instruktora był bardzo ciekawy i zróżnicowany, dużo zagadnień, sposobów wspinania, przede wszystkim bezpiecznego wspinania, potężna dawka wiedzy i doświadczenia. Dla mnie to profesjonalizm w połączeniu z fachowością z naciskiem na bezpieczne wspinanie.

 

Jeżeli chodzi o kurs taternicki, to od razu wiedziałem że tylko w Climbing & Adventure. Po doświadczeniach z kursu skałkowego nie mogło być inaczej. Od samego początku logistyka, organizacja i plan działania były dopracowane. Jeżeli pogoda była kiepska automatycznie, odbywały się pouczające wykłady, różne sposoby i techniki wspinaczki, auto asekuracji w sytuacjach skrajnych i nie tylko. Samo wspinanie było przyjemne i bezpieczne, bo ich dobieranie czy raczej stopień trudności zawsze dopasowany był do grupy, a to na pewno miało pozytywny wpływ na całokształt kursu. Obecnie wspinam się samodzielnie w Tatrach oraz na Jurze i czerpię z tego ogrom przyjemności, radochy i satysfakcji z przejścia kolejnej drogi. Cieszę się, że tu trafiłem, polecam wszystkim nie tylko znajomym.
Pozdrawiam

Mariusz

Miałem okazję brać udział w pełnym kursie wspinaczki w skałach pod przewodnictwem Piotra. Był to tydzień ciężkiej długiej, ale i satysfakcjonującej nauki w zmiennych warunkach pogodowych. Co pozostawało niezmienne, to ogromny profesjonalizm Piotra, który niezależnie od tego czy padał deszcz, wiał wiatr, czy świeciło słońce, znajdował nam „coś do roboty”. Podejścia pod skały Piotr także wykorzystywał do dzielenia się wiedzą, czy anegdotami zdobytymi podczas jego działalności wspinaczkowej w różnych rejonach Europy. Sprzęt jakiego używaliśmy należał do topowego sprzętu wspinaczkowego. Aż serce mi zamarło, gdy przez nieuwagę o mało co nie straciłem jednego hexa przy okazji robienia wielowyciągu. Ja nie byłem w stanie znaleźć go wśród tysięcy liści na stromym podejściu pod skały, w których działaliśmy. Ale jako że Piotr zna je jak własną kieszeń, to bez pudła odnalazł hexa.

Śmiało mogę polecić Piotra jako instruktora, jako że jest niezwykle profesjonalny i otwarty na innych ludzi. Potrafi tłumaczyć pewne zagadnienia na kilka sposób tak, żeby został zrozumiany przez ludzi pojmujących świat na różne sposoby. A ponadto świetnie improwizuje. Tam gdzie ktoś zobaczyłby problem (na przykład brak jednego kursanta) Piotr widzi możliwość do nauczenia pozostałych wspinania w trójkowym zespole.

Kacper

Nazwa szkoły Climbing & Adventure to w skrócie to, co czeka na kursanta. Niezwykle bogate doświadczenie instruktorskie i wspinaczkowe Piotra pozwala mu na wybór świetnych miejsc do nauki. Wspinałam się na wspaniałych ścianach i drogach wspinaczkowych nie tylko w Polsce, ale i w Austrii. Choć nauki jest mnóstwo, a instruktor wymagający, dzięki przyjemnej atmosferze  przyswoiłam ogrom wiedzy i umiejętności, które przedkładają się dalej na bezpieczne wspinanie. Kursy i wyjazdy z Piotrem to niezwykła przygoda!

Marta

Kilka lat temu wzięłam udział w zimowym kursie turystyki wysokogórskiej zorganizowanym przez Piotra Górkę – Szkoła Wspinania Climbing & Adventure na Hali Gąsienicowej w Tatrach. Mogę z czystym sumieniem polecić i kurs, i instruktora. Cztery dni intensywnych działań w terenie – nauka wspinania, użycia sprzętu zimowego i sondy lawinowej, budowy stanowisk. Popołudniami/wieczorami zajęcia teoretyczne – prelekcje nt. lawin, śniegu, zimowych gór. Bardzo dużo praktyki (Piotr zapewnił cały potrzebny sprzęt), dobrze wykorzystany każdy dzień i do tego miła, profesjonalna atmosfera. Mieliśmy trudne warunki pogodowe, ale mimo to udało się zrealizować cały program. Dużo się nauczyłam, a zdobytą podczas kursu wiedzę wykorzystuję nadal podczas samodzielnych wypraw w zimowe góry.

 

Karolina

Uczestniczyłem w  pełnym kursie skałkowym u Piotra, od samego początku nie było żadnych problemów, poczynając od rezerwacji terminu, aż do otrzymania certyfikatu za ukończony kurs. Świetne spędzone 6 dni na Jurze. Pomimo niesprzyjającej pogody (deszcz, deszcz i deszcz) zrealizowaliśmy założenia programu, dużo wiedzy przekazanej w merytoryczny sposób, Piotr nie dał się zagiąć żadnym pytaniem, na każde potrafił odpowiedzieć i wytłumaczyć co i jak. Kolejne kursy które planuję zrobić, na pewno zrobię tutaj.

Patryk

Kursantem Piotra zostałem przed ponad dekadą, przy okazji letniego kursu taternickiego. Po pierwszym spotkaniu latem w Tatrach przyszły kolejne – kilkanaście kursów oraz wyjazdów wspinaczkowych w różne rejony, latem i zimą. 

Piotr zawsze dba o to, aby każdy z jego podopiecznych wyniósł z kursu solidną dawkę wiedzy i miał okazję przećwiczyć nowe umiejętności w praktyce, a nie tylko zaliczyć kolejne punkty programu. Potrafi nie tylko nauczyć swoich kursantów sprawnego i co ważniejsze bezpiecznego poruszania się w skale i lodzie, ale także znaleźć niebanalne miejsce na kolejny wyjazd i zadbać o znakomitą atmosferę w czasie jego trwania. Szczerze polecam Piotra jako instruktora i sam mam nadzieję na kolejne lata udanej współpracy!

Maciek

Jestem po dwóch szkoleniach z Piotrem (kurs skałkowy i zimowej turystyki wysokogórskiej) i przed dwoma kolejnymi. Dzięki mojemu dotychczasowemu doświadczeniu, mam pełne zaufanie, że nie tylko poznam najlepsze praktyki PZA, mnóstwo wiedzy praktycznej i teoretycznej, ale też będę mieć zapewnioną pełna opiekę i uwagę instruktora. Piotr ma niesamowitą etykę pracy. Gdy z powodów pandemicznych nie mógł przeprowadzić kursu, a nasza ekipa mimo to pojechała w Tatry, każdego dnia był z nami w kontakcie i doradzał w sprawie warunków i trasy podczas naszych prywatnych (!) wyjść w góry.  Bez wahania polecam udział w kursach u Piotra, jest profesjonalistą i perfekcjonistą w każdym calu! 🙂 Przy tym przemiła atmosfera i świetna motywacja do nauki.

Kasia

Miałam przyjemność uczestniczyć u Piotra w 2 szkoleniach – Kurs wspinaczki skalnej (pełny) i Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej. Piotr bardzo dba o szczegóły, przekazuje w jasny i dokładny sposób wiedzę. Jest wymagającym instruktorem, ale wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo dba o kursantów i czuć, że swoją pracę wykonuje z pasją. Z pewnością będę robiła kolejne kursy u Piotra i wszystkim gorąco polecam naukę w jego szkole 🙂

 

Sara

Uczestniczyliśmy w kursie zimowej turystyki wysokogórskiej i bardzo polecamy! Piotr chce przekazać kursantom jak najwięcej wiedzy, więc całe dnie są wypełnione aktywnościami aż do późnego wieczora. Zakres szkolenia jest bardzo szeroki – umiejętności posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach, techniki linowe, aż po kwestie zagrożeń lawinowych. Do tego jest bardzo cierpliwym i życzliwym człowiekiem, któremu niestraszne przerażone (niekiedy) kursantki. Podczas kursu jest też możliwość odbycia (przy sprzyjających warunkach) wycieczki wysokogórskiej – w naszym przypadku była to Świnica. Ta wycieczka pokazała nam zagrożenia związane z zimową turystyką górską, oraz jak bezpiecznie poruszać się w terenie.

Podsumowując: Piotr przekazuje ogrom wiedzy i umiejętności praktycznych, które pozostaje ćwiczyć już we własnym zakresie po skończeniu kursu.

 

Beata i Radek

Na szkolenie (Pełny kurs wspinaczki skalnej) do „Climbing and Adventure” trafiłem nie przez przypadek. Szkołę Piotra polecił mi mój dobry górski znajomy, który kończył u niego Kurs Taternicki. Piotr to fachowiec w swojej dziedzinie. Wiedzę przekazuje w sposób przystępny i ciekawy. Zdradza mnóstwo swoich wypracowanych patentów, co jest ogromnym plusem dla kursantów. Najważniejsze, że zajęcia prowadzone są w sposób elastyczny, aby dopasować się jak najlepiej to warunków pogodowych. Każdy dzień wykorzystany jest do maksimum, ale tak, aby nie zajechać się i czerpać z tego radość. Z pełnym sumieniem polecam każdemu, kto chce zacząć swoją przygodę ze wspinaczką oraz chce podnieść swoje umiejętności.

Krzysiek

W zeszłym roku, w ostatnim możliwym terminie i przy zadziwiające cudownej pogodzie jak na ostatni tydzień października, miałem okazje uczestniczyć w kursie wspinaczki skalnej I i II stopień ( kurs pełny). Grupa była mała, 4 osobowa, co niewątpliwie sprzyjało intensywności zajęć, ale dzięki temu można było się bardzo dużo nauczyć, i co najważniejsze, wszystko przećwiczyć w naprawdę bezpiecznych warunkach. Piotr dbał o to, by zajęcia były bezpieczne, a dobór skał oraz dróg wspinaczkowych zawsze był taki, by jak najwięcej zrobić i nauczyć się przy maksymalnym bezpieczeństwie. Choć to moje pierwsze szkolenie u Piotra i jego szkole, to myślę że nie ostatnie 🙂 jeśli planujesz zrobić sobie taki kurs, to w szkole Piotra będzie najlepiej.

Michał

W marcu 2021 r. uczestniczyłem w 4 dniowym kursie turystyki zimowej. Polecam serdecznie sam kurs, jak i prowadzącego, Piotrka Górkę. Przede wszystkim duży plus za profesjonalne podejście samego prowadzącego. Podczas w sumie krótkie czasu potrafił przekazać sporo wiedzy i praktycznych uwag dotyczących bezpiecznego poruszania się w Tatrach zimą. Mieliśmy na tyle farta z pogodą, że trafiliśmy chyba na wszystkie możliwe warianty pogody w górach zimą, od pięknego słońca, przez mgłę i halny w ostatni dzień kursu, na szczęście obyło się bez lawin   Każdego, kto się jeszcze waha, czy warto odbyć takie szkolenie pod okiem doświadczonego taternika, gorąco rekomenduję kursy Piotra, na pewno nie będziecie żałować.

Marek

Z Piotrem byłem już na trzech kursach: Zimowej Turystyki Wysokogórskiej, Kursie Skałkowym oraz Letnim Kursie Taternickim. Wszystkie kursy były zaplanowane i przeprowadzone wzorowo, a ogromna wiedza, jaką Piotr posiada, była przekazywana w sposób bardzo profesjonalny i przystępny. Najbardziej w pamięć zapadł mi ostatni Letni Kurs Taternicki, na którym Piotr otworzył mi drzwi do wspinaczki górskiej. Nie wyobrażam sobie, żeby jakiekolwiek kursy w zakresie wspinaczki mogły być poprowadzone lepiej. W najbliższym czasie wybieram się na kolejny wyjazd z Piotrem i jego szkołą Climbing & Adventure i jestem przekonany, że nie będzie to nasz ostatni wspólny kurs.

Michał

Piotr (nomen est omen) Gorka – już samo nazwisko motywuje do wspinania. Na moim koncie w ciągu ostatnich lat aż 14 wyjazdów wspinaczkowych z Piotrem.
Latem, zimą, w kraju i za granicą.
Wszystko zawsze dopięte na ostatni guzik. Wspaniała atmosfera, doborowe towarzystwo, na lata pozostające kontakty.

Piotrze, Glueck auf i dzięki za wszystko.

Jacek

Profesjonalizm i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Piotr był moim instruktorem na zimowym kursie turystyki wysokogórskiej – to niezwykle zaangażowana i cierpliwa osoba. Chcąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności wybór instruktora na kurs wspinaczkowy był oczywisty. Piotr posiada ogromną wiedzę, którą potrafi przekazać w zrozumiały sposób. Szkolenia uzupełnia o ciekawostki, zawsze doradzi i zachowuje stoicki spokój:) jeśli chcesz się czegoś nauczyć to tylko z Piotrem!

Marta

W 2021 miałem przyjemność uczestniczyć w kursie turystyki zimowej prowadzonym przez Piotra Górkę. Piotr w bardzo rzeczowy i zrozumiały sposób przekazywał niezbędną wiedzę, którą potem ćwiczyliśmy w praktyce. Atmosfera na kursie była bardzo dobra, można było o wszystko zapytać, nikt nie czuł się przytłoczony. Bardzo polecam Piotra jako świetnego instruktora, z którym można się dużo nauczyć i przyjemnie spędzić czas.

Paweł

Z Piotrem miałem przyjemność spotykać się na: indywidualnym kursie wspinania w lodzie, kursie skałkowym, zimowym kursie turystyki wysokogórskiej, letnim kursie taternickim, obozach zimowych w Dolinie Staroleśnej i w Maltatal.

Dobry instruktor oprócz posiadania wiedzy merytorycznej, którą cały czas uaktualnia, powinien umieć ją przekazać. Dobry nauczyciel jest cierpliwy, życzliwy, ma dużo empatii i odnosi się do swoich uczniów z szacunkiem. To jest opis Piotra, Instruktora PZA. Wiem, że to brzmi jak laurka, ale zapewniam, że nią nie jest.

Michał

Kurs skałkowy prowadzony przez Piotrka  jest wymagający, szczególnie, jeśli nie miało się uprzednio wiele styczności ze wspinaczką. Musisz więc szybko przyswajać nową wiedzę, którą od razu przekładasz się na praktykę, dzięki czemu bardzo dużo czasu spędzasz w ścianie ćwicząc swoje umiejętności. Przy tym jednak, bądź gotowy na naukę na „głębokiej wodzie” – to, co poznasz stojąc na ziemi, chwilę później zastosujesz będąc przypartym do skały 10 metrów nad nią. Za sprawą swojego profesjonalizmu i ogromnego doświadczenia, Piotr stwarza jednak ku temu idealne warunki. Jego niezwykła dbałość o detale, skupienie na każdym Twoim ruchu, spokój i poczucie humoru pozwolą Ci przekraczać granice Twoich możliwości i czerpać z tego nie tylko niezbędną wiedzę, ale także ogromną przyjemność.

Piotr

W październiku 2021r. miałem przyjemność uczestniczyć w kursie wspinaczki skalnej. Jestem pod wrażeniem ogromu wiedzy teoretycznej i praktycznej jaką udało się Piotrowi przekazać w tak krótkim czasie i w przystępnej formie. Okrasił ją dodatkowo solidną dawkę humoru. W trakcie ćwiczeń praktycznych nie szczędził trafnych uwag, czasem potrafił zganić. Profesjonalizm, z jakim prowadzony jest kurs sprawia, że uczestnik czuje się bezpiecznie. Dodatkowy atutem jest zakwaterowanie w schronisku „Brandysówka” w urokliwej Dolinie Będkowskiej. Planuję dalsze szkolenie się pod okiem tego Specjalisty przez duże S.

Marcin

Z Piotrem pierwszy raz spotkałem się zupełnie przypadkowo na Zimowym Kursie Turystyki. Byłem zachwycony tym kursem do tego stopnia, że postanowiłem pójść dalej. Było tam kilku instruktorów, ale największe zaufanie miałem do Piotra i nie pomyliłem się. W jego szkole wspinania zrobiłem kurs skałkowy i taternicki. Byłem z nim w Norwegii, Alpach i na lodospadach. Był to dobry wybór, bo zawsze czułem się bezpiecznie i zaopiekowany. Piotr ma olbrzymią wiedzę i przy nim nauczyłem się wszystkiego, dzięki czemu mogę się bezpiecznie wspinać wszędzie i w każdych warunkach. A jego znajomość dróg wspinaczkowych jest mistrzowska. Na każdym etapie wspinania, jak droga ciebie nie puszcza, to Piotr z pamięci podpowie, gdzie masz chwyt lub krawądkę. Wyjazdy szkoleniowe są organizowane w sprawdzonych i urokliwych rejonach, a także logistycznie są super zorganizowane i warto się na nie wybrać. Największym dobrem dodanym była możliwość poznania super ludzi, z którymi stworzyliśmy stałą ekipę, i z którą wspinałem się przez lata. Przy okazji pozdro dla Dżozefa, Henrego, Radka, Michała i innych.

Z całego serca polecam Piotra i jego szkołę Climbing & Adventure, bo daje gwarancję solidnego i bezpiecznego przygotowania do wspinania a także niezapomnianych wrażeń.

Marek

Szkolenie z turystyki zimowej wysokogórskiej z Piotrem dało mi solidne podstawy do samodzielnych wypraw w Tatry zimą. Na kursie z Piotrem przygotujcie się na dużo ćwiczeń i cennej teorii wyłożonej w bardzo przystępny sposób, tu nie ma czasu na pierdoły:) Konkret, bezpieczeństwo i super atmosfera!

 

Gosia

Kurs wspinaczki skalnej w Climbing & Adventure robiłem już chwilę temu (jak te latka lecą), a nadal stanowi dla mnie podstawę bezpiecznego działania w skałach i górach. Ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej przekazany w super miłej atmosferze. Dzięki Piotrowi ten tydzień wspominam jako jeden z najlepszych w moim życiu. Polecam!

Kuba

Odbyłem wiele szkoleń pod czujnym okiem Piotra. Zdobyłem na nich i usystematyzowałem bezpieczne techniki wspinaczkowe. Piotr jest instruktorem, któremu można w pełni zaufać. To właśnie na wyjazdach z Piotrem wyzbyłem się niepewności i czułem się bezpiecznie w każdej sytuacji. Wyjazdy były zawsze super zorganizowane, wspaniała atmosfera i niesamowite wspomnienia. Polecam wszystkim Szkołę Wspinania Climbing & Adventure z całego serca.

Krzysiek

Wziąłem udział w zimowym kursie turystyki prowadzonym przez Piotra i cieszę się, że trafiłem do grupy prowadzonej właśnie przez niego. Piotr poprowadził kurs z dużym wyczuciem dla różnych możliwości grupy i poczuciem humoru. Merytorycznie na kursie nauczyłem się wszystkiego, co potrzebne, bez nadmiernej napinki i stresu, a jednocześnie intensywnie, rzeczowo, konkretnie, ciekawie. Doceniam doświadczenie Piotra i cieszę się, że mogłem w rozmowach z nim poczuć ducha legend polskiego himalaizmu z najlepszych czasów – jego bezpośrednich nauczycieli. Jeśli ktoś z Was będzie miał możliwość wzięcia udziału w kursie prowadzonym przez Piotra – serdecznie polecam. Ja planuję kolejny.

Paweł

To, co szczególnie spodobało mi się na kursie u Piotrka, to minimalizm. Zamiast wkuwać teorię i wiązanie dziesiątek różnych węzłów, nauczyłem się bezpiecznie wspinać i na tym właśnie mi zależało. Równie ważna była przyjacielska i dowcipna atmosfera w trakcie zajęć. W takich warunkach o wiele łatwiej przyswoić sobie wiedzę i ją zapamiętać, by móc w przyszłości wspinać się samodzielnie. Wiedza z kursu, oprócz tradycyjnej wspinaczki, przydała mi się też na tatrzańskich szlakach i alpejskich ferratach.

Michał

Piotr Górka jest istnym Wulkanem …..: wiedzy i doświadczenia wspinaczkowego, profesjonalizmu, a także humoru. A jednocześnie ostoją spokoju i cierpliwości.

Instruktorem jest rewelacyjnym!!! I nie ma znaczenia, czy uczy podstaw wspinania w skałach lub lodzie, czy szkoli na kursach taternickich, czy porządkuje umiejętności wspinaczy podczas obozów. Każdorazowo, precyzyjnie i w sposób przyswajalny przez uczestników, przekazuje wiedzę indywidualnie, dostrzegając w każdym z uczestników predyspozycje, umiejętności, chęci, a także ich braki. W ten sposób motywuje do tego, by wspinać się więcej, lepiej, wyżej.

Doświadczenie Piotra, znajomość różnych rejonów wspinaczkowych, umiejętność przewidywania, a także niezwykła czujność związana z poczynaniami kursantów, czynią wspinanie z nim bardzo bezpiecznym.

Można mnożyć przymioty, jednak chyba najlepszym świadectwem dla Jego szkoleń i obozów, jest ich ilość (w liczbie 9), w których dane mi było uczestniczyć. Oczywiście kolejne obozy w planach, bowiem każdy wyjazd z Górką – Wulkanem jest super wspinaniem i wspaniałą przygodą!

Gosia

Uczestniczyłem w kursie skałkowym u Piotrka i muszę powiedzieć, że wiedza przekazana bardzo profesjonalnie, praktyka, wypatrzony każdy drobny szczegół, błąd czy zaniechanie z mojej strony, co bardzo sobie cenię, gdyż chodzi o moje, oraz partnera, bezpieczeństwo. Podstawy wałkowane od początku do samego końca, bez taryfy ulgowej. Jeśli szukasz solidnego i kompetentnego instruktora, to Piotrek w 100%

Maciek

U Piotra wspinam się już od kilku lat. Byłem na kursie skałkowym, taternickim oraz na obozach wspinaczkowych. Bardzo sobie cenię zdolności dydaktyczne Piotra. Każdy kurs był bardzo dobrze zorganizowany i dużo się na nim nauczyłem. Piotr potrafi przekazać dużo cennej wiedzy, a kursy są prowadzone w bardzo miłej atmosferze i zawsze przy okazji kursu dobrze się bawiłem.
Dzięki kursom u Piotra potrafię bezpiecznie wspinać się i dalej rozwijać się wspinaczkowo. Ja trafiłem do Piotra przez przypadek, ale od pierwszych zajęć wiedziałem, że będę wracał na jego kursy i obozy.

Michał

W październiku 2021r. miałem przyjemność uczestniczyć w kursie wspinaczki skalnej. Jestem pod wrażeniem ogromu wiedzy teoretycznej i praktycznej jaką udało się Piotrowi przekazać w tak krótkim czasie i w przystępnej formie. Okrasił ją dodatkowo solidną dawkę humoru. W trakcie ćwiczeń praktycznych nie szczędził trafnych uwag, czasem potrafił zganić. Profesjonalizm z jakim prowadzony jest kurs sprawia, że uczestnik czuje się bezpiecznie. Dodatkowy atutem jest zakwaterowanie w schronisku „Brandysówka” w urokliwej Dolinie Będkowskiej. Planuję dalsze szkolenie się pod okiem tego Specjalisty przez duże S.

Marcin

Szkolenie, w którym uczestniczyłem (pełny kurs skałkowy), było bardzo dobrze zorganizowane. Piotr zapewnił świetną logistykę, ponieważ zna rejony, w których odbywa się kurs, jak własną kieszeń (Jura Południowa – Dolina Będkowska, Dolina Kobylańska). Pozwoliło to nam na efektywne wykorzystanie czasu i realizację zaplanowanego programu w całości – bez niepotrzebnej „spiny”.

W trakcie kursu Piotr przekazuje patenty sprzętowe, które są uniwersalne i sprawdzają się podczas wspinania w skałach. Zwraca przy tym dużą uwagę na to, żeby od początku wyrabiać w sobie dobre nawyki, które pomagają ograniczyć ryzyko związane ze wspinaczką do minimum i móc długo cieszyć się uprawianiem tego pięknego sportu.

Na kursie panuje świetna atmosfera, a sam Piotr jest bardzo pogodnym i życzliwym człowiekiem. Można się szybko zaaklimatyzować – także zapisując się na kurs bez znajomych czy partnerów (jak to było w moim wypadku).

Szczerze polecam kurs skałkowy u Piotra. Do zobaczenia w skałach i w górach!

 

Tomek

Moja opinia o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej jest zdecydowanie pozytywna. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to to ze trwał on tak krótko.

Mijają 2 lata od kursu, do tego czasu zdążyłem samodzielnie, a raz nawet jako lider mniejszej grupy, wejść 2 x na Świnicę, na Kościelec oraz na Zawrat. Udało się nawet zaliczyć epizod na Kaukazie. Umiejętności nabyte podczas kursu pozwoliły mi czuć się bezpiecznie, podczas mocniejszych podejść, zarówno w śniegu zmrożonym, jak i sypkim. Używanie czekana w momencie krytycznym – hamowanie, z powodzeniem ćwiczyłem samodzielnie na późniejszych wycieczkach. Jeśli chodzi o tematykę oceny zagrożenia lawinowego, to jest to temat bardzo skomplikowany. Przedstawienie go w tak krótkim czasie musiało być niezmiernie trudne, a jednak coś w mojej głowie zostało. Podczas oceny terenu, nieraz „zaświeciła mi się lampka” związana z potencjalnym zagrożeniem na danym stoku.

Jak wspomniałem na początku, kurs oceniam zdecydowanie pozytywnie. Od dawna planuję rozwijanie się w tematyce wspinaczkowej, pod ewentualne wspinanie w lodzie.

Jestem pewny że w przyszłości, jak przyjdzie już ten moment wytchnienia od pandemii i znajdzie się odrobina czasu, skorzystam z Twojej oferty Piotrze.

Baretek

 

Byłem na kursie turystyki zimowej u Piotra w 2022. Świetne zajęcie przydatna i praktyczna wiedza.

W trakcie kursu nauczyłem się obsługi czekana, chodzenia w rakach, asekuracji lotnej, podstaw profilaktyki lawinowej.
Wycieczka wysokogórska była świetna. Od pierwszej chwili można odczuć wieloletnie doświadczenie instruktora i adaptację omawianego programu do panujących warunków. Piotr doradza też w zakresie sprzętu jaki warto pozyskać do własnych wypraw.

 

Gorąco polecam, do zobaczenia na szlaku lub innych kursach.

Kuba