Dania

Wspinanie w Danii?! TAK! Na wyspie Bornholm! Pierwszorzędnej jakości granit, wspinanie na klifach na własnej asekuracji, bouldery, po wspinaniu kąpiel w morzu i delikatny biały piasek na plaży. A wieczorem ryby z własnego połowu w morzu. Zapraszam na obóz wspinaczkowy na Bornholmie.

Koszt

…..

Cena obozu obejmuje:

  • szkolenie
  • opiekę instruktorską
  • wyposażenie w niezbędny sprzęt
  • Zdjęcia z wyjazdu

W cenę nie są wliczone koszty przejazdu, promu, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia. Koszt noclegów i promu zależy od ilości uczestników i terminu rezerwacji.

Szczegóły

Wszystkie poziomy

Kondycja: 3/5

5 dni

Maj-wrzesień

Terminarz szkoleń

Termin

Lokalizacja

Terminy w przygotowaniu.

Dania

brak wolnych miejsc

LISTA REZERWOWA

Zapraszam do zapoznania się z pełnym opisem wyjazdu

Rejon

Bornholm to granitowa perełka na wspinaczkowej mapie Europy. Wyspa oferuje wspinanie w granicie przedniej jakości, przede wszystkim na drogach jedno- i dwuwyciągowych na własnej asekuracji, na drogach ubezpieczonych (w mniejszości) oraz bouldery. Duża część dróg znajduje się na klifach nad morzem, co stwarza niepowtarzalną atmosferę. Szorstki granit, łagodny klimat, biały piasek na plażach, zdecydowanie mniejsza ilość opadów niż na stałym lądzie, brak wspinaczkowych tłumów to właśnie Bornholm.

Paleta trudności

Na Bornholmie znajdziemy zarówno drogi czwórkowe, jak i piątkowe, szóstkowe i trudniejsze. W kwestii trudności nie ma specjalnych ograniczeń – drogi dobieram do umiejętności i możliwości uczestników wyjazdu.

Termin :

Koszt:

Noclegi

Mieszkamy w domu/apartamencie (kuchnia, łazienka, pokoje). Dzięki temu mamy pełną swobodę działania, minimalizujemy koszty wyżywienia i możemy naładować „akumulatory” na kolejny intensywny dzień wspinaczkowy. Koszt noclegów zależy od ilości uczestników.

Dojazd

Jedziemy samochodem z (okolic) Krakowa. Jest też możliwość zabrania uczestników z umówionego miejsca na trasie.

Wyżywienie:

We własnym zakresie – zazwyczaj robimy zakupy (w Polsce) i gotujemy wspólnie.

Sprzęt

Zapewniamy cały konieczny sprzęt wspinaczkowy wiodących światowych producentów (m.in. firm Mammut, Petzl, Black Diamond i innych), który posiada odpowiednie atesty Międzynarodowej Organizacji Alpinistycznej UIAA / Unii Europejskiej CE. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółowe wskazówki, jak przygotować się do wyjazdu w kwestii sprzętu osobistego i odzieży.

Liczba uczestników

Minimum 3 osoby, maksimum 5 osób.

Ubezpieczenie

Należy wykupić ubezpieczenie z opcją uprawiania wspinaczki. W pakiecie powinna być akcja ra¬townicza. W razie potrzeby doradzamy przy wyborze ubezpieczenia.

Dzień powszedni wyjazdowy

wygląda zazwyczaj następująco: Wychodzimy z kwatery po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej dawki porannej kawy, a następnie jedziemy w wybrany rejon. A potem to już wspinanie, wspinanie, wspinanie, zjazdy… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Przy odpowiedniej pogodzie zaliczamy kąpiel w morzu. I tak przez cały wyjazd. Wieczorem następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja, a na deser podsumowanie dnia i omówienie planów na następny dzień.

Czego możesz oczekiwać?

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po stronie Szkoły, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, wsiąść do busa i … skupić się na wspinaniu. Wyjazd do Ticino to przede wszystkim wspinanie „do upadłego” i trochę więcej 😉 No i oczywiście okazja do nauki. „Zwykłe” szkolenie wzbogacam o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w mojej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich ponad 30 lat.

Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczę na Ciebie i łagodny bornholmski klimat. 😉

Wymagania

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili „jednym językiem”. Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM