Austria

Wygrzany wiosennym słońcem granit, bouldery, drogi jedno- i wielowyciągowe. A w tle grzmiące wodospady i ośnieżone szczyty Wysokich Taurów. Zapraszam na obóz wspinaczkowy w kameralnym gronie w Maltatal w austriackiej Karyntii.

Koszt

…..

Cena obozu obejmuje:

  • szkolenie
  • opiekę instruktorską
  • wyposażenie w niezbędny sprzęt
  • Zdjęcia z wyjazdu
  • dojazdy z kwatery na miejsce szkolenia (w razie potrzeby)

W cenę wyjazdu nie są wliczone koszty paliwa, winiet na autostrady, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia. Koszt paliwa i winiet na autostrady do podziału po równo pomiędzy uczestników wyjazdu.

Szczegóły

Wszystkie poziomy

Kondycja: 3/5

5 dni

Maj-wrzesień

Terminarz szkoleń

Termin

Lokalizacja

Terminy w przygotowaniu.

Austria

brak wolnych miejsc

LISTA REZERWOWA

Zapraszam do zapoznania się z pełnym opisem wyjazdu

Rejon

Maltatal (Dolina Malty) znajduje się w Alpach Austriackich w malowniczej Karyntii w Parku Narodowym Wysokie Taury. Dolina Malty nie bez powodu nazywana jest „Doliną Grzmiącej Wody”. W żadnej innej dolinie w Alpach Wschodnich nie sporkamy takiego zagęszczenia wodospadów na przysłowiowy metr kwadratowy. Dzięki temu w zimie tworzy sie tutaj niesamowita ilość lodospadów, a w innych porach roku wspinamy się tutaj zawsze w niepowtarzalnej scenerii.

Paleta trudności jest w zasadzie nieograniczona. Począwszy od łatwych dróg idealnych dla osób początkujących po drogi o najwyższych możliwych wycenach. W kwestii trudności nie ma specjalnych ograniczeń – drogi dobieram do umiejętności i możliwości uczestników wyjazdu.

Termin :

Koszt:

Noclegi

Mieszkamy w Gasthofie (pensjonacie), mamy do dyspozycji Ferienwohnung (apartament z łazienką oraz wyposażoną kuchnią). Dzięki temu mamy pełną swobodę działania, minimalizujemy koszty wyżywienia, mamy gdzie odpocząć, w razie potrzeby wysuszyć sprzęt przed kolejnym dniem wspinaczkowym, a wieczorem uzupełnić teorię oraz naładować „akumulatory” na kolejny dzień. Koszt noclegów wynosi w zależności od ilości uczestników ok. 35-45 Euro/os/dobę.

Dojazd

Jedziemy samochodem z (okolic) Krakowa. Jest też możliwość zabrania uczestników w Katowicach lub innego miejsce na trasie (Kraków – Katowice – Rybnik – Ostrava – Wiedeń – Malta).

Wyżywienie:

We własnym zakresie – zazwyczaj robimy zakupy (w Polsce) i gotujemy wspólnie.

Sprzęt

Zapewniamy cały konieczny sprzęt wspinaczkowy wiodących światowych producentów (m.in. firm Mammut, Petzl, Black Diamond i innych), który posiada odpowiednie atesty Międzynarodowej Organizacji Alpinistycznej UIAA / Unii Europejskiej CE. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółowe wskazówki, jak przygotować się do wyjazdu w kwestii sprzętu osobistego i odzieży.

Liczba uczestników

Minimum 3 osoby, maksimum 5 osób.

Ubezpieczenie

Należy wykupić ubezpieczenie z opcją uprawiania wspinaczki. W pakiecie powinna być akcja ra¬townicza. W razie potrzeby doradzamy przy wyborze ubezpieczenia.

Dzień powszedni wyjazdowy

wygląda zazwyczaj następująco: Wychodzimy z kwatery po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej dawki porannej kawy, a następnie jedziemy w wybrany rejon. A potem to już wspinanie, wspinanie, wspinanie, zjazdy… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Dla chętnych kąpiel w potoku… 😉 I tak przez cały wyjazd. Wieczorem następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja, a na deser podsumowanie dnia i omówienie planów na następny dzień.

Czego możesz oczekiwać?

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po stronie Szkoły, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, wsiąść do busa i … skupić się na wspinaniu. Wyjazd do Ticino to przede wszystkim wspinanie „do upadłego” i trochę więcej 😉 No i oczywiście okazja do nauki. „Zwykłe” szkolenie wzbogacam o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w mojej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich ponad 30 lat.

Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczę na Ciebie 😉

Wymagania

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili „jednym językiem”. Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM