Gdzie spać i co jeść, czyli noclegi i wyżywienie

Noclegi i wyżywienie

Informacje odnośnie noclegów i wyżywienia znajdziesz w opisach poszczególnych szkoleń i wyjazdów. Po potwierdzeniu rezerwacji na danym kursie/wyjeździe dokonujemy dla Ciebie rezerwacji noclegów.

O wyżywienie zazwyczaj musisz zadbać samodzielnie. Oczywiście jest możliwość korzystania z infrastruktury dostępnej w rejonie szkolenia.

Kursy skałkowe

Jura Krakowsko-Częstochowska

Noclegi rezerwujemy w gospodarstwie agroturystycznym „Brandysówka” w Dol. Będkowskiej ok. 23 km od Krakowa, w którym od 2004 roku znajduje się baza Szkoły. Możesz wybrać nocleg w pokoju w schronisku (z pościelą lub z własnym śpiworem) lub we własnym namiocie na polu namiotowym. W obu wypadkach zapewniony jest dostęp do sanitariatów (WC, prysznice). W „Brandysówce” możesz również zakupić na bieżąco pełne wyżywienie, albo tylko wybrane posiłki. Ty decydujesz. Więcej informacji znajdziesz na stronie „Brandysówki”. Możesz również dojeżdżać codziennie, jeśli mieszkasz w pobliżu.

Sokoliki / Rudawy Janowickie

Gospodarstwa agroturystyczne, np. Karioka w Karpnikach, pole namiotowe Tabor pod Krzywą i inne. Po potwierdzeniu rezerwacji miejsca na kursie dokonujemy rezerwacji noclegów zgodnie z Twoim wyborem.

Kursy taternickie

W Tatrach nocujemy w COS „Betlejemka” oraz schroniskach (Murowaniec, Pięć Stawów, Roztoka, Morskie Oko). W „Betlejemce” są lodówki oraz możliwość gotowania (płyta elektryczna, czajniki elektryczne). Wystarczy to do przygotowania śniadania, ale nie nastawiaj się na przyrządzanie wykwintnych obiadów. Zresztą na to raczej nie będzie czasu. Jeśli chodzi o ciepłe posiłki po wspinaniu, to można skorzystać z oferty schroniska „Murowaniec”, które znajduje się w bezpośredniej bliskości. Więcej informacji o pozostałych schroniskach znajdziesz na ich stronach internetowych: MurowaniecRoztokaPięć StawówMorskie Oko.

Wyjazdy

Podczas wyjazdów najczęściej robimy zakupy i gotujemy wspólnie. Naturalnie nie ma w tym względzie przymusu i każdy może to zrobić indywidualnie. Ustalamy to w grupie przed wyjazdem. Z moich kilkunastoletnich doświadczeń w tym względzie wynika, że inwencja kulinarna uczestników nierzadko z powodzeniem rywalizuje ze wspinaniem. 😉

Ceny kursów i wyjazdów nie obejmują kosztów noclegów i wyżywienia.