Blog

Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”.

25.05.2022

Ohm

Porady, Wszystkie

Loty na trudniejszych i trudnych drogach, należą do wspinaczkowej codzienności. Warto jednak pamiętać, że każdy lot potencjalnie wiąże się z ryzykiem wypadku.

Więcej

05.03.2022

Pierwsze buty wspinaczkowe

Buty, Sprzęt wspinaczkowy, Wszystkie

Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę ze wspinaniem, to buty wspinaczkowe są pierwszym elementem wyposażenia, w który musisz się zaopatrzyć.

Więcej

03.11.2021

Liny cz. 4: Wytrzymałość na ostrej krawędzi

Liny, Wszystkie

Do napisania tego tekstu skłoniła mnie sytuacja, jaka wydarzyła się na ostatnim kursie taternictwa zimowego. Trzeciego dnia kursu odkryliśmy, że obie żyły jednej z naszych lin połówkowych są uszkodzone kilkanaście metrów od końca.

Więcej

29.09.2021

Liny cz. 3: Jak wybrać linę?

Liny, Wszystkie

Wybór (pierwszej) pojedynczej liny wspinaczkowej jest łatwy i trudny zarazem. Wspinaczka z działalności niszowej ewoluowała to popularnej działalności outdoorowej.

Więcej

02.08.2021

Liny cz. 2 – Ekspoloatacja

Liny, Wszystkie

Od liny zależy Twoje życie, więc dbaj o nią. Lina to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wspinacza.

Więcej

10.07.2021

Liny cz. 1 – Typy

Liny, Wszystkie

Lina należy do tych elementów sprzętu wspinaczkowego, które kojarzą się ze wspinaniem nawet osobom nie mającym (jeszcze) nic wspólnego z tym sportem.

Więcej

05.03.2021

Testy wytrzymałości Abałakova

Stanowiska, Porady, Wszystkie

Temat wytrzymałości Abałakova pojawia się przy okazji różnych szkoleń. Adepci wspinania lodowego często mają wielkie oczy, gdy dowiadują się, że mają zjechać na linie z „czegoś takiego”.

Więcej

10.01.2021

Wybór (pierwszych) butów zimowych

Buty, Wszystkie

Przed tym dylematem staje każdy, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę z zimą w górach.

Więcej